Devamını oku: Boru İzolasyonuRijit poliüretanının her alanda uygulana bilen bir özelligi vardır.
Borular, tanklar özel araçlar, mukavvalı ve benzeri buzlu taşıma kutuları...
Sprey poliüretan, boruların izolasyonunda her türlü proje uygulama destegi ve imkanı sağlar.
Borulardan geçen; Akıcı yanıcı, yanıcı, gıdasal vb. maddelerin soguma ve ısınmasını engelleyerek metodik aktarma şartları oluşturur. Kullanın yogunlugu en azda olsa özel istek üzerine mesafesi ne olursa olsun yollanacak kolilerin iç ve dış yüzeyleri sprey poliüretanla kaplanarak buzlu taşınma dahi yapıla bilir. Örnegin; balık yumurtası, kan torbası, organ nakli ve özel muhafazalar için kullanılmaktadır.

Devamını oku: Boru İzolasyonuPoliüretan, 2 cidar arasına sıvı olarak Enjekte edilerek izolasyon sağlanır. Ek yersiz, tek parça bir izolasyon elde edilir.
-200c / +140c arasında ısıya dayanıklıdır.
Hızlı bir uygulama oldugu için zamandan ve işcilikten tasarruf sağlanır
Su geçirmez, nemden etkilenmez
Borunun Yüzeyini Korur Aşınmasını önler.

 Devamını oku: Tank İzolasyonuPoliüretan iki cidar arasına sıvı olarak enjekte edilerek izolasyon saglanır.
Ek Yeri Olmayan Tek Parça izolasyon
Tankın Metal yüzeyini korur.
-200c / +140c arasında ısıya dayanıklıdır.
Klasik İzolasyon malzemelerine göre en ince kalınlıkta en yüksek izolasyon değeri elde edilir.
Hızlı bir uygulama oldugu için zamandan ve işcilikten tasarruf sağlanır.
Su geçirmez, nemden etkilenmez

Devamını oku: Tank İzolasyonu Devamını oku: Tank İzolasyonu Devamını oku: Tank İzolasyonu

Sprey poliüretan uygulamalrında, mekanların cephe izolasyonlarında sonta, teras, bina çatı altı izolasyonunda Mükenmel sonuçlar vermektedir. En üst katta ikamet eden bina sakinleri sürekli soguktan ve sıcaktan, tavan akıntılarından şikayetcidirler. Devamını oku: Erdoğan Çatı İzolasyonu Sprey poliüretan, bu sorunları tamamen çözmektedir. Tek parça uygulama sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz, teras ve çatı altlarının soguk / sıcak ve kısmen su akıntısı gibi sorunlarından tamamen kurtulursunuz. Çatınız kaç m2 olursa olsun, hiç bir ısı kaybı ve ısı köprüsü oluşturmadan alttan ve üsten tek parça olarak uygulana bilmektedir.

Devamını oku: Erdoğan Çatı İzolasyonu  

Hem soguk kalite ve maxsimum tasarrufla sprey poliüretan, ısı ve nem için %100 çözüm sunaktadır, ve çatınızın döşenmesine %100 destek vererek sağlamıştır. Kar yükü ve rüzgara karşı çatınızı dayanıklı kılar. Yukardan yaplan bağlantı vidalarının oluşturdugu ısı köprülerini kapatır. Alttan ve üsten uygulamada en küçük deligi dahi kapatmaktadır. Eskimiş çatılarınızı alttan uygulama ile yeniliye biliriz. Çeşitli sanayi sitelerinin çatıları, içinde uygulana bilmektedir. Zemin ne olursa olsun, beton, onduline, Eternit, sac, membran vs her türlü malzemeye mükenmel yapışım sağlamaktadır.

Gıdaları sağlayan üreticiler, seracılar, çiftçiler, toptancılar ve marketlerin daha büyük ve kapsamlı soğutulara ihtiyaçları vardır. Soguk ahava depoları veya soguk odalar diye adlandırılan du tesislerin büyüklükleri yüzlerce ve binlerce m2 ulaşa biliyor. sprey poliüretan bu depoların kurulmasında hızlı, kaliteli ve kalıcı ve son derece EKONOMİK Çözümler sunmaktadır. Ektra hiç bir ilave yapılmadan, normal oalrak inşa edilmiş bir odanın iç taban, iç yan, İç tabana uygulanarak içerisini sogutmaktadır. Eksi derecelerde soguk havayı muhafaza ederk içerindne bulunan her türlü gıdayı sıcaktan koruyarak bozulmalarına engel olur.

Devamını oku: Depo İzolasyon Devamını oku: Depo İzolasyon Devamını oku: Depo İzolasyon 

Ortamı soğutan iklimleme aygıtıdır. bu aygıtın kısa bir çalışmadan sonra meydana getirdigi havası çok uzun süre muafaza eden ise sprey poliüretan izolasyon sistemidir. Sprey poliüretan tek parça uygulama özelliginden dolayı ısı köprüsü oluşturmaz. Soguk hava dışarıya çıkmaz. sıcak hava içeriyi etkilemez. Ekonomik ve hızlı uygulanır. Tam ve sorunsuz çözüm sağlar, duvarlar üzerine uygulanır. istenilirse üzerine şartlarına uygun olarak sıva, daha sonra fayans kaplana bilir ve boyana bilir.

Devamını oku: Depo İzolasyon Devamını oku: Depo İzolasyon

POLİÜRETAN SPREY
Sıcak geçirmez - Soğuk geçirmez - Alev almaz- Ses geçirmez - Antibakteriyel
Cephe, Teras ve Çatı altı izolasyonlarında mükenmel sonuçlar verir. Zemin ne olursa olsun beton ondülin, eternit, sac, membran vs.Her Türlü malzemeye Mükemmel Yapışır, Maksimüm Enerji Sağlar, Anti bakteriyeldir, ısı köprüsü oluşturmaz, yek pare uygulanır, KISA SÜREDE TESLİM EDERÖzel İhtiyaclarızda Küçük - Büyük Tüm projelerinizde Uygulana Bilir POLİÜRETAN SPREY İLE ÇATI ALTI VE ÜSTÜNE UYGULAMA

Devamını oku: Sprey Poliüretan Devamını oku: Sprey Poliüretan Devamını oku: Sprey Poliüretan

POLİÜRETAN SPREY UYGULAMALARI
İzolasyon Kullandıgımız Poliüretan izolasyon malzemesinin klasik sistem izolasyon malzemelerine göre bir çok üstünlükleri vardır.
Bunlar;
- Yalıtım Malzemesi Olarak Poliüretan Köpük Kullanıulması, Yüksek Işık İzolasyonu Sağlar
- Buhartaşıyıcı Borulardaki Kaliteli İzolasyon ( kayayünü Üzerine uygulanan poliüretan ), Buhar hattı konan Drain Nokta Sayısının azalmasına Sağlar.
- Bu Sistemde Uygulanan yüksel kalitedeki izolasyon, Taşıyıcı boru Satıhlarının Kuru kalmasına, yani taşıyıcı boruların korozyondan korunmasına ve dolayısla çalışma ömrünün uzatılmasına neden olur.
- Korozyon nedeni ile işletmede meydana gelicek olan kesintilerin ve masraflarının azalmasını sağlar.

Devamını oku: Sprey Poliüretan Devamını oku: Sprey Poliüretan Devamını oku: Sprey Poliüretan

POLİÜRETAN ÖZELLİKLERİ
- Polyol ve ısocyanat adlı iki kimyasal maddenin reaksiyonuna girerek oluşturdukları poliüretan;homojen ve sert köpüktür.
- Avrupa standartları EN 253 normuna uygundur.
- Uygulama sprey enjeksiyon veya döküm tekniği ile yerinde veya ön üretimli olarak yapılır.
- Reaksiyon, sistemlerine ve yerine göre birkaç saniye ile bir kaç dakika arasında ayarlanır.
- Poliüretan uygulamalarında blog bir kaplama elde edilir.
- Diğer yalıtım malzemelerine göre ek yerlerinin olması ısı köprüsünün ortada kalkmasına neden olur ve tercih nedenlerinde önemli bir faktördür.
- Poliüretan bütün boru sistemlerinde -200 C ile +100 C arasında ve mineral yünlü olarakta + 130 C'ye kadar kullanılabilen üstün bir izolasyon malzemesidir.
- Basıncada dayanıklı olup, taşıdığı akışkan ve ceketkoru arasında bir sandviç oluşturur.
- Ses izolasyonu sağlar.Kolay kullanılır.Yaşam ömrü yaklaşık bir asırdır.
- Diğer yalıtım malzemelerine göre ısı geçeirgenliği en düşük mamüldür.
- Isı iletim katsayısı 0,017-0,019 KCAL/MHC arasındadır.
- Ülkemizde konutlarda ve saniyede duvar ve çatı yalıtımlarında ısı yalıtım amacıyla 30/40 mm kalınlığında poliüretan spreyt izolasyonu yapılması uygun kabul edilmektedir.
- İklim şartları ve hava sıcaklıklarına göre bazı bölgelerimizde izolasyon kalınları 10 ile 20 mm arttırılarak uygulanmaktadır.
- Poliüretan, su yalıtımını belirli bir zaman kapalı hücre yapısından dolayı absorbe(muhafaza) eder.
- Sıva olarak püskürtülerek poliüretan, çok kısa sürede reaksiyona girer, genleşir ve sertleşir.
- Üzerinde rahat bir şekilde gezinilebilir.
- Uygulamanın yapılacağı bölgenin temiz olması gerekmektedir.
- Poliüretan uygulaması yapılacak alanı, ıslak olmaması gerekmektedir.
AYNI ISI YALITIMINI SAĞLAYAN ÇEŞİTLİ MALZEME KALINLIKLARI

Son Ekleneler

Kimler Online

43 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

İstatistikler

Kullanıcılar
20
Makaleler
13
Makale Görünüm Sayısı
25361

design sk web