Erdoğan Poliüretan

POLİÜRETAN SPREY UYGULAMALARI
İzolasyon Kullandıgımız Poliüretan izolasyon malzemesinin klasik sistem izolasyon malzemelerine göre bir çok üstünlükleri vardır.
Bunlar;
- Yalıtım Malzemesi Olarak Poliüretan Köpük Kullanıulması, Yüksek Işık İzolasyonu Sağlar
- Buhartaşıyıcı Borulardaki Kaliteli İzolasyon ( kayayünü Üzerine uygulanan poliüretan ), Buhar hattı konan Drain Nokta Sayısının azalmasına Sağlar.
- Bu Sistemde Uygulanan yüksel kalitedeki izolasyon, Taşıyıcı boru Satıhlarının Kuru kalmasına, yani taşıyıcı boruların korozyondan korunmasına ve dolayısla çalışma ömrünün uzatılmasına neden olur.
- Korozyon nedeni ile işletmede meydana gelicek olan kesintilerin ve masraflarının azalmasını sağlar.

b_300_300_16777215_00_images_sprey-poliuretan-kopuk_sprey-poliuretan-kopuk.jpg b_300_300_16777215_00_images_sprey-poliuretan-kopuk_sprey-poliuretan-kopuk11.JPG b_300_300_16777215_00_images_sprey-poliuretan-kopuk_sprey-poliuretan-kopuk12.jpg

POLİÜRETAN ÖZELLİKLERİ
- Polyol ve ısocyanat adlı iki kimyasal maddenin reaksiyonuna girerek oluşturdukları poliüretan;homojen ve sert köpüktür.
- Avrupa standartları EN 253 normuna uygundur.
- Uygulama sprey enjeksiyon veya döküm tekniği ile yerinde veya ön üretimli olarak yapılır.
- Reaksiyon, sistemlerine ve yerine göre birkaç saniye ile bir kaç dakika arasında ayarlanır.
- Poliüretan uygulamalarında blog bir kaplama elde edilir.
- Diğer yalıtım malzemelerine göre ek yerlerinin olması ısı köprüsünün ortada kalkmasına neden olur ve tercih nedenlerinde önemli bir faktördür.
- Poliüretan bütün boru sistemlerinde -200 C ile +100 C arasında ve mineral yünlü olarakta + 130 C'ye kadar kullanılabilen üstün bir izolasyon malzemesidir.
- Basıncada dayanıklı olup, taşıdığı akışkan ve ceketkoru arasında bir sandviç oluşturur.
- Ses izolasyonu sağlar.Kolay kullanılır.Yaşam ömrü yaklaşık bir asırdır.
- Diğer yalıtım malzemelerine göre ısı geçeirgenliği en düşük mamüldür.
- Isı iletim katsayısı 0,017-0,019 KCAL/MHC arasındadır.
- Ülkemizde konutlarda ve saniyede duvar ve çatı yalıtımlarında ısı yalıtım amacıyla 30/40 mm kalınlığında poliüretan spreyt izolasyonu yapılması uygun kabul edilmektedir.
- İklim şartları ve hava sıcaklıklarına göre bazı bölgelerimizde izolasyon kalınları 10 ile 20 mm arttırılarak uygulanmaktadır.
- Poliüretan, su yalıtımını belirli bir zaman kapalı hücre yapısından dolayı absorbe(muhafaza) eder.
- Sıva olarak püskürtülerek poliüretan, çok kısa sürede reaksiyona girer, genleşir ve sertleşir.
- Üzerinde rahat bir şekilde gezinilebilir.
- Uygulamanın yapılacağı bölgenin temiz olması gerekmektedir.
- Poliüretan uygulaması yapılacak alanı, ıslak olmaması gerekmektedir.
AYNI ISI YALITIMINI SAĞLAYAN ÇEŞİTLİ MALZEME KALINLIKLARI

b_300_300_16777215_00_images_sprey-poliuretan-kopuk_sprey-poliuretan-kopuk13.jpg b_300_300_16777215_00_images_sprey-poliuretan-kopuk_sprey-poliuretan-kopuk14.jpg 

POLİÜRETAN SPREY İLE BİNA MONTALAMA SİSTEMLERİ

DUVAR UYGULAMALARI
Poliüretan, bina duvarlarına uygulandığında mükemmel sonuçlar verilir.Duvar uygulamaları 2 şekilde yapılır.
A) Duvar dışında veya içeriden sprey edilir SREK edilir.Poliüretan üzerinde rabist teli çakılarak üzerine sıvanır.(resim koy)
B) İki tuğla arasına poliüretan dökümü yapılır. Poliüretan izolasyon, kısaca, ısıttığımız / soğuttuğumuzda ortamın ısı değerini kaybetmemesi için günümüzün en büyük tasarruf ve konfor aracıdır.Isınan havayı duvar,beton ve metal yüzeylerden emer içiriye ve dışarıya verir.Bunun önlenmesinin en doğru yoluda bulunduğumuz mekanda en iyi yalıtım malzemesi olan poliüretan izolasyon ile 380 e düşübiliriz.Buda en önemli etken sprey poliüretanın %95 kapalı hücrelerden oluşmasıdır.Sadece bu nedenle doğaya özdeş özelliği ile dünyanın en iyi yalıtım malzemesi olarak kabul edilmiştir örneğin; Kullandığımız buzdolaplarının gövde aralarında kullanılmakta soğuttuğumuz havayı en iyi şekilde muhafaza etmektedir.Binlerce metre kare alanda bile tek parça olarak uygulama özeelliği buluna poliüretan izolasyon, bu özelliği sayesinde sıcak-soğuk köprüsüde oluşturmaz.Aynı zamanda sadece sıcak ve soğuk havanın izolasyonunda değil, yüksek oranda ses yalıtımı sağlar.İklimsel yalıtım amaçlı uygulam sonrası size yüksek volümlü etkilerden korur.

Son Ekleneler

Kimler Online

4 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

İstatistikler

Kullanıcılar
20
Makaleler
13
Makale Görünüm Sayısı
26174

design sk web